Naleśnikarki - niezbędne w każdym lokalu gastronomicznym

05-05-2020

Chociaż naleśniki przyrządza się w większości polskich domów, to jedynie profesjonalny sprzęt do gastronomii jest w stanie przygotować odpowiednią liczbę placków w krótkim czasie. Usprawnia to cały proces smażenia. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów naleśnikarek. Które z nich nadają się do gastronomii? Jak wybrać odpowiedni model? Jak za ich pomocą przygotować chrupiącego naleśnika? Odpowiadamy - sprawdź!

Co to jest naleśnikarka? 

Jednymi z najbardziej popularnych dań, które jada się na całym świecie, są naleśniki. Można spożywać je „na sucho” z cukrem pudrem lub z nadzieniem - słodkim czy słonym. W warunkach domowych smaży się je na patelni. Jednak w hurtowniach gastronomicznych dostępne są specjalne, profesjonalne sprzęty nazywane naleśnikarkami. Dzięki nim przyrządzenie tego słynnego dania jest dziecinnie proste i szybkie. Ma się wówczas pewność, że naleśnik będzie miał idealny kształt. Jest to uniwersalne urządzenie, ponieważ doskonale sprawdza się do przygotowywania tortilli lub innych okrągłych placków. To właśnie te zalety sprawiają, że coraz więcej lokali gastronomicznych decyduje się na ich zakup. To inwestycja na lata. 

Jak wygląda naleśnikarka? 

Elektryczne lub gazowe naleśnikarki dostępne są w różnych rozmiarach. Do celów gastronomicznych wykorzystuje się modele pojedyncze jak i podwójne. Z wyglądu przypominają one płaskie, okrągłe koła o różnych średnicach - najczęściej od 25 do 40 cm. W ich obudowę wmontowany jest suwak, za pomocą którego można dowolnie regulować moc smażenia. Płyty grzewcze wykonane są z żeliwnych, emaliowanych tworzyw. 

Naleśnikarka - jak używać?

Ciasto należy przyrządzić według własnej receptury. Wylewa się je na nagrzaną płytę grzewczą naleśnikarki. Antyadhezyjna (nieprzywierająca) powłoka sprawia, że naleśnik nie przywiera do powierzchni. Po upływie kilku minut ciasto przewraca się na drugą stronę i przyrumienia. W efekcie uzyskuje się chrupiący placek, gotowy do dalszej obróbki np. zapiekania z serem i szpinakiem. 

Zalety naleśnikarek 

Największe zalety naleśnikarek to:

    • możliwość smażenia placków o bardzo dużym rozmiarze, które idealnie nadają się do nadziewania,
    • szybkie i precyzyjne smażenie,
    • brak konieczności używania tłuszczu,
    • możliwość uzyskania chrupiących i cienkich naleśników,
    • łatwo zdejmowana płyta - ułatwia utrzymanie sprzętu w czystości,
    • możliwość otrzymania idealnie okrągłego naleśnika,
    • zmniejszone ryzyko przywierania ciasta do powierzchni grzewczej.

Podsumowanie

Dobrej jakości naleśnikarka to znakomita inwestycja dla branży gastronomicznej, szczególnie dla lokali stawiających na menu deserowe, ale nie tylko. Restauracje, które mają w ofercie nadziewane naleśniki, cieszą się coraz większą popularnością. Przy odpowiedniej konserwacji, naleśnikarka może służyć wiele sezonów. Jesienią i zimą można serwować klientom wytrawne dania, a w sezonie wiosenno-letnim wersje owocowe. Średnia cena tego rodzaju sprzętów waha się w przedziale od 1000 do 3000 złotych. Kup koniecznie to urządzenie do swojego lokalu!

Proponowane produkty z kategorii:

Naleśnikarka 3 kw, d 400 Roller grill CSE400
Naleśnikarka 3 kw, d 400 Roller grill CSE400
netto: 1 899,00 zł
(brutto: 2 335,77 zł) * *
Profesjonalna naleśnikarka elektryczna D35
Profesjonalna naleśnikarka elektryczna D35
netto: 2 399,00 zł
(brutto: 2 950,77 zł) * *